Reklam
Avrupa Türk Gazetesi

Merkez Sağ finali

Avrupalı Türkleri sesi AVRUPA TÜRK GAZETESİ’nin yazarı Murat Bozkurt yazdı.

Murat Bozkurt

Murat Bozkurt

Yazar, Avrupa Türk Gazetesi yazarı

Normal şartlar altında gerçekleşecek olduğunu düşündüğümüz zaman, 27. Dönem Genel seçimlerine hala iki yıldan bile çok uzun bir süre bulunmaktadır. Bu maraton süreci çok meşakkatli ve bir o kadar uzun olduğu aşikar. Ülkece demokrasi yönteminde yeni bir yönteme geçişi uygulayacağız. Doğal olmalıdır ki bu yöntem ve kuram ile beraber hedef belli. Cumhura daha güçlü Türkiye Cumhuriyeti. Cumhur için Türkiye Cumhuriyeti. Türkiye için Türkiye Cumhuriyeti. Türk – İslam Birliği için Türkiye Cumhuriyeti.
Hak yol ve ‘’HAKK Yol’’ olan İslam yolunda doğrudan sapmayan emin adımlarla ilelebet Türkiye Cumhuriyeti.

İfade edilmeye çalışıldığı üzere seçim maratonu her gün daha medyatik bir hal alarak yaklaşacak. Sebep bu iken süreç boyunca yayın organları programlarda değerlendirmelerde bulunacak. Yazan yazacak, çizen çizecek, konuşan konuşacak. Siyasiler ise bir tek hedef amacında Türkiye‘nin yeni dönem siyasi zaferini elde etmeye çalışacak. İlerleyeceğimiz bu dönemi incelediğimizde aslında bir buhranın sona ereceği gözlemlenmektedir. Evet tasdik ederim. Bir siyasi buhran bitecektir. Gereksiz hiyerarşik zihniyet, ideolojik kompleksler ve zindeliğini kaybetmiş, hala daha bencilliğini tecrübe olarak savunmaya başlayan, birçok kesim artık tükenmişliğinin farkına varacaktır.

Finale her bir adım daha yaklaşıldığında Anadolu‘nun içerisinde halkı bütünüyle kendine getirecek iç ve dış mihrakların son düzen oyunları için bir araya gelmiş gruplaşmalar artık bir bir halkın kendi kendine seçtiği yönetimler sayesinde tanımaya başlamış olacak. Yani olay şudur ki; Yeni seçim yolu finale daha güçlü cemiyetlilik hali getirecek. Kompleks ve tamponlaşmış meclisten, daha derli toplu bir meclis görüntüsü oluşmaya başlayacak. Ülkemize küresel çete oyunlarının getirdiği misafir yönetim şekilleri misafirliğini bilecektir. Kolay mı? Değil tabi ki. 28. Dönem zamanlarına kadar acemi bir geçiş süreci olacak. İzlenimler üzerine bir de tahminim var sanki. Bugün gündemi meşgul eden herkes çekilip çok genç bir isim olan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal‘ı çatı aday olarak hazırlayabilirler. Final Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gültekin Uysal arasında geçebilir.

Murat Bozkurt – Avrupa Türk Gazetesi yazarı
Avrupa Türk Gazetesi © GAZETEMİZİN YAZARI

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Merkez Sağ finali - 8 Eylül 2017
Çok Şey KATAR - 5 Temmuz 2017
Kararsız veya işgüzar - 15 Nisan 2017
Hollanda çekiniyor - 15 Mart 2017
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Enter Captcha Here : *

Reload Image

istanbul escort