avrupahollandaalmanyabelcikafransafetoakpchpmhpiyip
DOLAR
32,3565
EURO
34,4292
ALTIN
2.435,74
BIST
9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak

15 Temmuz’da yaşananlar ve Avrupalı Türklere FETÖ uyarısı: çocuklarınızı bunlardan uzak tutun yoksa vatan haini olarak yetişirler

Avrupalı Türklerin sesi AVRUPA TÜRK GAZETESİ’nin yazarı Salih Eren, eli kanlı vatan haini Fethullah Gülen’in çetesi FETÖ vasıtasıyla yaptığı 15 Temmuz darbe girişimini Avrupa’dan bir bakışla yazdı ve önemli noktalara dikkat çekti, uyarılar yaptı. İşte AVRUPA TÜRK GAZETESİ yazarı Salih Eren’in yazısı.

15 Temmuz’da yaşananlar ve Avrupalı Türklere FETÖ uyarısı: çocuklarınızı bunlardan uzak tutun yoksa vatan haini olarak yetişirler

Değerli okurlar,

Aslında yazmak istediğim yazıdan önce sizlere 15 Temmuz gecesi ve 16 Temmuz sabahı yaşamış olduklarımı anlatmak istiyorum.

Gün 15 Temmuz 2016 ailem Türkiye’de izinde olduğu için bende onlara sürpriz yapmak amacı ile hava alanına gidip o günün gecesi için bilet aldım. Uçuşum 15 Temmuzu 16 Temmuza bağlayan gece saat 01:20 de idi. Hava alanın da tanıdığımız ve sevdiğimiz abilerimiz olduğu için akşam erken vakit de hava alanına gittim ve onlar ile sohbet ettim, derken bir haber sitesin de İstanbul Boğaziçi Köprüsü nün Askerler tarafın dan kapatıldığını okudum. Düşündüğüm ilk şey, bir terör saldırısına karşı tedbir amaçlı kapatıldığı oldu. Yaklaşık yarım saat sonra Darbe girişimi olduğu haberi geldi ve herkes ayaklandı.

Şok için de haberleri takip ediyorken bir yanda da Cumhurbaşkanımız dan gelecek tek bir haberi bekliyorduk Köln Havalimanın da. Bilet Satışın da oturan abiler bilgisayar dan Cumhurbaşkanımızın konuşmasını duymamızı sağladı ve meydanlara çıkın emrini duyduk. Sabırsızlık ile memlekete gitmek üzere bekler iken İstanbul’daki Hava limanların kapatıldığı haberini aldık, bir yandan pilotlara uçalım baskısı yaparken diğer yandan guruplar halinde kara yolundan gitme hazırlığı yapıyorduk. Zaman geçtikçe Hava limanına gelen gurbetçiler fazlalaşmış normal uçuşu olanlar haricin de sırf Darbe sebebi ile Memlekete gitmek için birçok gurbetçimiz Almanya’nın tek 24 saat açık olan Hava limanına akın etmişti.

Uçağımız Sabiha Gökçen Hava limanın dan alınan izin ile gecikmeli olarak 02:10 da kalkmıştı.

07:10 da İstanbul’a inmiştik ve her yer çok sessizdi, gece uçakta olduğumuz için neler yaşandığını bilmiyorduk, çıkış kapısına yöneldiğim de sadece 3 yada 4 tank gördüm ve “Eyvah”! dedim. Gece ne oldu diye sorduğum da “Millet İzin Vermedi !” cevabını aldım ve 2016 da yazılan kurtuluş destanına o saat den sonra bizzat şahit oldum.

salih eren 15 temmuz feto darbesi ve oneli uyarilar

Gölcük Donanma Komutanlığı önünde nöbet tutar iken bir yandan gerçekten sadece şunu düşündüm çünkü orada 80-90 belki de daha yaşlı olup nöbet tutan amcalarımız ve teyzelerimiz vardı, kendi kendime bu nasıl bir Vatan Aşkı‘dır dedim, biz nasıl bir milletiz dedim. Bu sorulara kendime duygusal bir şekilde sormamın tek sebebi şu idi, bizler gençler olarak hep tarihimizi okuduk ve duyduk, son zamanlar da birileri Avrupa’da da “Türkler çok kendine güveniyor, Türkler çok havalı davranıyor ve çok korkak bir millet’dir” diye yazılar yazmaya başlamıştı.

Darbeye teşebbüs edenler de bu yazılara çok aldanmış olmalı ki Milleti hesap edemediler, korkak dedikleri, havalı dedikleri Millet tankların önüne yatmıştı, korkak dedikleri millet silahın önüne atlamıştı, korkak dedikleri millet hatta o kadar vatanını seviyormuş ki savaş uçaklarının dahi üzerine atlamak ve onları durdurmak için elinden gelenin fazlasını yaptı ve yapmaya çalıştı.

Dünya 2016 da bir kez daha Kurtuluş Savaşı’ndaki Ruhu görmüştü, dünya bir kez daha Çanakkale Ruhunu gördü, ve dünya bir kez daha Çanakkale deki gibi Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Gürcüyü, Romeni, Sünniyi, Aleviyi ve daha bir çok Rengi bir arada sırt sırta omuz omuza görmüş oldu. Ve KORKTU!

Bu darbe girişimlerini Avrupa’ya bağlama dan önce bir not düşmek istiyorum:

15 Temmuz girişimleri bağlantısı sebebi ile AKOM’A sahip çıkmak üzere yola çıkan akrabam genç kardeşim RAMAZAN MEŞE’nin Şehit olduğu haberini aldım. Kendisine yine Allah’tan rahmet diliyorum yanında bulunan ve yaralanan diğer yiğit kardeşlerime acil şifalar diliyorum.

Darbe girişimin den sonra Avrupa Birliği gayet sakin ve daha doğrusu açık açık Darbe gerçekleşmediği için üzgün olduğunu belirtmiş oldu. Almanya, Avusturya ve Fransa başta olmak üzere demokrasiye yapılmak istenen bu Darbeyi kınamak yerine her zaman olduğu gibi tek dertlerini ve desteklerini açıklamış oldular, yaklaşık bir senedir OHAL’de olan Fransa: Türkiye deki tutuklamalar bizleri endişelendiriyor! dedi.

Ağız birliği yapan Avrupa Ülkelerinden Almanya ve Avusturya da tabi ki kendilerini çok ilgilendiriyormuş gibi Fransa ile düşüncelerinin aynı olduğunu belirtti hatta Avusturya daha da büyük bir terbiyesizlik yaparak Hava limanların da Türkiye turizmine zarar vermek için panolara izansızca yazılar yazdı ve yazmaya devam ediyor, Türk bayrakları yasaklandı, Türkiye’nin içişlerine karışmak isteyen Avrupa ülkelerinin siyasileri, Milletin siyaset konuşmasını ve Türkiye’nin dertlerini Avrupa’ya taşımamaları için elinden geleni yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bunlar bizim Türkiye sevdamıza, Memleket aşkımıza ve kanımızda olan Siyasi girişime demokrasimize sahip çıkmamıza engel değil tabi ki.

Bunların yanı sıra bir şeyleri fark etmemek mümkün değil, Avrupa Ülkelerin de son günler de çoğalan ve her yer de yapılan PKK propagandaları ve PKK’yı şirin gösterme kampanyaları artmaya devam ediyor bunun yanı sıra Pensilvanya’daki iblis Fethullah Gülen’in yönettiği Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Avrupa uzantılarının da siyasiler tarafından desteklendiğini görüyoruz ve şunu söylemek istiyoruz: “AVRUPALI TÜRKLER OLARAK AVRUPA’DA YAŞANAN BU OLAYLAR BİZLERİ ENDİŞELENDİRİYOR”!

Hep siz endişelenecek değilsiniz ya!

Avrupalı Gurbetçilerimizin kesinlikle dikkat etmesi gereken bu eli kanlı ihanet şebekesi Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) aktarılan para kaynaklarına bilmeyerek destek çıkmalarıdır.

FETÖ AVRUPA’DAKİ GURBETÇİLERİMİZİ DEVŞİREREK VATAN HAİNİ YETİŞTİRİYOR
İçlerine bilmeden evlatlarınızı yolladığınız FETÖ’ye evlatlarınızı tam anlamı ile vatan haini olarak eğitiyor ve 15 Temmuz’daki gibi kanlı terör saldırıları, darbeler yapmaya ve kendi Milletine silah doğrultmaya yönlendiriyor. Bildiğiniz üzere bu alçak FETÖ Avrupa’da eleman kazanmak için kurduğu okul ve ders yardım görünümlü karargahları mevcuttur.

FETÖ’Nün AVRUPA’DAKİ PARA KAYNAĞINA DİKKAT
Ayrıca FETÖ her daim para aktaran iş adamları bunun yanı sıra restaurantlar ve mağazalar mevcuttur, lütfen başta kendiniz olmak üzere çocuklarınızı kesinlikle bu tür yerler den uzak tutunuz. Bu gibi yerlere para akımına izin vermeyiniz zira bu paralar ülkemiz de bizlere de kurşun olarak geri dönüyor ve durmadıkça geri dönecektir.

salih eren 15 temmuz feto darbesi ve oneli uyarilar

AVRUPA ÜLKELERİ ‘DEMOKRASİ MİTİNGLERİ’NE NEDEN İZİN VERMİYOR?
Avrupalı ülkelerin bu hem Türkiye’nin arkasındayız deyip hem de arkadan iş çevirip bu ihanet ustası iblis Fethullah Gülen ve çetesi FEÖT yaptığı buluşmalara ve mitinglere izin vermesi, Türkiye’ye olan desteğin de ne kadar samimi olmadığının bir kanıtıdır.

Bizler Avrupalı Türkler olarak demokrasimize sahip çıkacağız, bizler her daim terörün dini, dili, ırkı olmadığını savunacağız. Bizler her zaman hakkın yanında olacağız ve hakkın kazanması için mücadelemizi devam ettireceğiz. Biliyoruz ki bu yolda önümüze taş döşemek sureti ile engel olmak isteyenler elbet olacaktır, bizler inanıyoruz ki bu engelleri de birlik beraberlik çerçevesin de aşacağız ve karşımıza engel olanlar 15 ve 16 Temmuz’daki gibi sadece bizlere şaşkınlık içerisin de tırnaklarını kemirerek bakacaklar.

Yolumuz çok uzun ve engebeli
Bu yolda safımızı açık olarak göstermek zorundayız. Tehlike geçmiş değil, bizler Millet olarak dik durmaya ve devletimizin arkasında yer almaya devam etmeliyiz.

Şairin dediği gibi:
Tasalanma yiğidim; zaman bizden yanadır
Külümüzden yükselen duman bizden yanadır
Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır
Dünya düşman olsa da, iman bizden yanadır

Kapıları açacak çoşkun bin niyaz kaldı
Ufka bir bak yiğidim, inkılâba az kaldı

Mahzenlerde beklemek ziyan artık, yiğidim
Fecr-i sâdık vaktidir; uyan artık yiğidim
Ateşlere girsen de, dayan artık yiğidim
Hakikate dönüyor rüyan artık, yiğidim

Zalimler için karar verildi; infaz kaldı
Ufka bir bak yiğidim, inkılâba az kaldı.

Salih Eren – Avrupa Türk Gazetesi yazarı
Avrupa Türk Gazetesi © GAZETEMİZİN YAZARI
Avrupalı Türk Demokratlar Birliği – UETD Genel Merkez eski Gençlik Disiplin Başkan

Salih Eren kimdir?

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Avrupa Türk Gazetesi'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.