Reklam
Avrupa Türk Gazetesi

‘Siyaset Meydanında Kadınlar’ programıyla 15 Mart Hollanda seçimlerine mercek tutuldu

Hollanda Türk Kadınları Derneği, 15 Mart 2017’de Hollanda’da yapılacak genel seçimlere yönelik ‘Siyaset Meydanında Kadınlar’ programını Utrecht’te gerçekleştirdi.

‘Siyaset Meydanında Kadınlar’ programıyla 15 Mart Hollanda seçimlerine mercek tutuldu
Ad

Siyasi panele; Yeşil Sol Parti’de (GroenLinks) Nevin Özütok, Sosyal-Demokrat İşçi Partisi PvdA’dan Emine Bozkurt, Hiristiyan Demokratlar Birliği’nden (CDA) Mustafa Bal, Sosyalist Parti’den (SP) Mahir Alkaya ve Liberal-sol demokratlar 66 partisi’nden (D66) Hülya Kat katıldılar.

BAŞKAN ŞAKİ’DEN SORUMLULUK VURGUSU
Kadına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 98’inci yılı nedeniyle brifing veren Hollanda Türk Kadınları Derneği Başkanı Sibel Şaki, 15 Mart seçimlerine değindi.

Şaki şunları söyledi; “15 Mart 2017 yapılacak olan Hollanda Genel Seçimleri biz Türkler için önemli bir fırsattır. Yaşadığımız ülkenin vatandaşları olarak bu ülkenin geleceğine yön verebilmek için vatandaşlık görevimizi sandığa giderek yerine getirmeliyiz. Geçtiğimiz dönemlerde Hollanda’da yaşayan Türkler, Hollanda seçimlerinde maalesef çekimser kalmış ve oy kullanma oranında bir düşüş gözlemlenmiştir. Bu nedenle sizleri bilgilendirme ve sandığa yönlendirme sorumluluğunu kendimizde hissettik. STK’lar olarak sorumluluğumuz var.” diye konuştu. Ardından ise Nezahat Yıldırım söz alarak konular hakkında aydınlatıcı bilgiler verdi.

KONULAR
Kadın dayanışması, sağlık, eğitim, İslam, ayrımcılık, kadrolu iş yerine geçici sözleşme, yetişen gençlik gibi seçimlerde de önemli temalar olan konular hakkında görüşler gerek siyasi adaylarca gerekse katılımcılar tarafından gündeme getirildi.

SANDIĞA GİDİN ÇAĞRISI
Katılımcılar, “Haydi kadınlar sandık başına, oy vermeye gidelim. Bu seçimlerde mutlaka oylarımızı kullanalım” sözleriyle son buldu.

150 kişilik Hollanda parlamentosu’nun meclis başkanı dahil olmak üzere 58 kadın’dan oluştuğu göz önünde bulundurulursa, kadın temasının ciddi öneme sahip olduğu görülmektedir.

Avrupa Türk Gazetesi © ÖZEL HABER

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Avrupa Türk Gazetesi'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın. Ad
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Enter Captcha Here : *

Reload Image

istanbul escort