Reklam
Avrupa Türk Gazetesi

CHP İngiltere Birliği’nde kongre heyecanı

CHP’nin birinci olduğu az sayıdaki ülkelerden birisi olan Britanya’daki parti örgütü seçime gidiyor.

CHP İngiltere Birliği’nde kongre heyecanı
Ad

15 Nisan’da Kongre’nin ‘EPIC DALSTON, 13 Stoke Newington Rd, London N16 8HB’ adresinde yapılacağı belirtildi. Elif Gelirli‘nin tek başkan adayı olduğu kongrede listeye girme yarışının yaşanacağı belirtiliyor.

Başkan adayı Gelirli‘nin yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Değerli üyelerimiz,

Hepinizin bildiği gibi 15 Nisan pazar günü Birliğimiz erken Genel Kurula gidecektir.

Son üye olma ve üyelik yenileme tarihi 12 Nisan olarak belirlenmiştir. Lütfen üyeliklerinizi yenileyeniz ve Genel Kurul’da oy kullanınız. 

Arkadaşlarım, bu seçim hem CHP İngiltere Birliği için hem de Ülkemiz için oldukça önem taşımaktadır. Ülkemiz de rejim değişmekte ve bu değişim gerici bir değişimdir. Mevcut rejim  adı konulmamış bir tek adam diktatörlüktür. 2019 yılında, veya daha önce, yapılacak başkanlık seçimi bu diktatörlüğü resmileştirme amacı taşımaktadır. 

Biz CHP’liler İngiltere’de birlik olmak, bir bütün olmak ve tek bir yumruk olarak bu seçimlere hazırlanmak zorundayız. Birlik olmak hepimizin kendimize, partimize, ülkemize  ve en önemlisi vatandaşlarımıza karşı görevidir. Önümüzdeki başkanlık seçimlerine birlik olarak girmek zorundayız. 

Değerli yoldaşlarım, oyunuz genel kurulumuza gelerek özgürce kullanınız. Kimsenin sizlerin oyuna ipotek koymasını kabul etmeyiniz. Hiç kimsenin sizlerin oyu üzerinden çıkar sağlamasını kabul etmeyiniz. Demokrasinin icat edildiği bir yerde yaşadığınızı ve sizlerin de bu demokrasiyi herkes den çok daha fazla hak ettiğinizi unutmayınız.

Değişim için, Birlik için ve Güçlü bir CHP için, üyeliklerinizi yenileyiniz, özgürce oy kullanınız.

15 Nisan’da, partimize ve Birliğimize yakışır bir demokrasi şöleninde, Genel Kurul’da sizler ile görüşmek üzere.

Saygı ve sevgilerimle,”

Başkan Adayı Elif Gelirli

Elif Gelirli kimdir?

Avrupa Türk Gazetesi © ÖZEL HABER

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Avrupa Türk Gazetesi'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın. Ad
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

istanbul escort