Reklam
Avrupa Türk Gazetesi

Alman ırkçıları kudurdu: “Türkler domuzdur”

Türkler hakkında duvarlara sıkça “Türkler domuzdur” yazılması Almanya’da yaşayan Türkleri tedirgin ediyor.

Alman ırkçıları kudurdu: “Türkler domuzdur”
Ad

ALMAN IRKÇI PARTİSİNE KAPATILMASI İSTEMİYLE DAVA AÇILDI
Almanya’da aşırı sağcı Nasyonal Demokrat Parti’nin (NPD) yasaklanmasına ilişkin dava başladı. Eyalet Temsilciler Meclisi (Bundansa) Aralık 2013’de NPD’nin “anayasaya ve özgür demokratik düzene” aykırı eylemler gerçekleştirdiğini iddia etmiş ve kapatılması için anayasa mahkemesine başvurmuştu.
Alman Anayasa Mahkemesi tarafından NPD’nin anayasaya aykırı eylemlerinin olup olmadığının 1, 2 ve 3 Mart 2016’da kamuya açık ‘sözlü duruşmayla’ görüşüleceği belirtildi.

ALMANYA’DA DAHA ÖNCE DE PARTİLER KAPATILMIŞTI
Almanya’da ikinci dünya savaşının ardından ilki 1952’de SRP (Sosyalist Reich Partisi) , ikincisi de 1956 KPD (Almanya Komünist Partisi) olmak üzere iki parti kapatıldı. Kapatılması halinde NDP Almanya’da kapatılan üçüncü parti olacak.

“TÜRKLER DOMUZDUR” ALMAN IRKÇILARININ ÜRÜNÜDÜR
NDP taraftarlarının yabancı düşmanlığı her fırsatta kendini gösterirken en büyük hedefleri Almanya’da yaşayan Türkler oluyor. Türkler hakkında duvarlara sıkça “Türkler domuzdur” yazmaları Almanya’da yaşayan Türkler başta olmak üzere duyarlı Almanları’nda tepkisini çektiği belirtiliyor.

Avrupa Türk Gazetesi © ÖZEL HABER

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Avrupa Türk Gazetesi'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın. Ad
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Enter Captcha Here : *

Reload Image

istanbul escort