Reklam
Avrupa Türk Gazetesi

Türk milletine atılan iftiraya karşı AİHM’de tarihe tanıklık ettiler

28 Ocak’ta Strazburg’da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Daire’sinde görülen Perinçek-İsviçre temyiz davasının sonucunu, davaya katılan Hollanda Türk Gençlik Kuruluşları Federasyonu (HTGF) Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Hollanda Doğu Bölgesi Başkanı Ümit Erdem değerlendirdi.

Hollanda’nın Atatürkçü sivil toplum örgütü Hollanda Türk Gençlik Kuruluşları Federasyonu’nun (HTGF) yöneticisi Erdem yaptığı açıklamada, Avrupa’da ve Türkiye’de barış ve kardeşliğin korunması gerektiğini vurgulayarak “Biz Avrupa insanının özgürlüğü için buradayız. Sözde ‘Ermeni soykırımı’ iddiaları tabulaştırıldı ve Avrupa’da Türkleri aşağılamanın aracı haline getirildi. Türkler ve Müslümanlar, bugün Avrupa’nın karaderilileridir. Bırakınız mazlumları savunanlar da konuşabilsin. Bugün burada mazlumların birleştiğini görüyorum. Mazlumların konuşma hakkı, Avrupa’da hoşgörünün ve kardeşliğin gelişmesi için en sağlam güvencedir. AİHM, ifade özgürlüğünü güvence altına alan kararıyla nefret söylemini de mahkûm etmiş olacaktır.” dedi.

Durumu olumlu olarak değerlendiren HTGF yöneticisi Ümit Erdem, “Biz Avrupa ve Türkiye’de barış ve kardeşlik için buradayız. 1915 olayları bilimsel anlamda ‘soykırım’ tanımına uymuyor. İsviçre ve Ermenistan savunmalarıyla sınıfta kalmıştır. Sözde ‘Ermeni soykırımı’ Türk milletine karşı nefret dolu emperyalist bir yalandır. Türkler olarak bu nefret ve Türk düşmanlığı bitene kadar haklılığımızı ispatlamak için mücadeleye devam edeceğiz. Hollanda Türk Gençlik Kuruluşları Federasyonu milli bir görev yapmaktadır. Türk milleti soykırımcı bir ulus değildir, olmamıştır. Türk milletine atılan iftiraya karşı AİHM’de tarihe tanıklık ettik. Nerede olsa biz milletimizin yanındayız. Bu temel görevimizdir.” şeklinde görüşlerini dile getirdi. AİHM’nin kesin kararını 6 ile 9 ay sonra vereceği öğrenildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Avrupa Türk Gazetesi'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın. Ad
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Enter Captcha Here : *

Reload Image

istanbul escort