Reklam
Avrupa Türk Gazetesi

Kudret Bülbül’ün yerine Mehmet Köse YTB’nin yeni başkanı atandı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nda görev değişimi oldu. Başkan Kudret Bülbül’ün yerine yardımcısı Mehmet Köse atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığında başkanlık görevini yürüten Kudret Bülbül, Başbakanlık Müşaviri görevine getirildi.

Bülbül’den boşalan koltuğa ise, YTB’nin Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Mehmet Köse getirildi.

Söz konusu atama, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 68/B ve 76. maddeleri ile 5978 sayılı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun’un 22. maddesi uyarınca yapıldı.

Bu atama, Devlet Memurları Kanunu’nun 59 ve 74. maddeleri ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin (KHK) ek 18. maddesi ve 2451 sayılı Bakanlıklar ve Bağlı Kuruluşlarda Atama Usulüne İlişkin Kanun’un 2. maddesi gereğince gerçekleştirildi.

KUDRET BÜLBÜL KİMDİR?

7 Ocak 1970 tarihinde Konya’da doğmuştur. 1991’de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisansını yine aynı üniversitede tamamlamış, doktorasını ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde 2004 yılında bitirmiştir.

1995’de 1 yıl akademik amaçlı olarak Londra’da kalmış, 2000-2002’de, ABD’de Kansas Üniversitesi’nde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. 2007 yılında doçent olmuştur. İngilizce bilen Bülbül evli ve 3 çocuk babasıdır.

1993-1999 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. 1999-2005 yılları arasında Ankara Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak bulunmuştur.

2005-2008 yılları arasında tekrar Kırıkkale Üniversitesi’nde görev yapmış, 2008 yılında aynı üniversitenin Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü Başkanı olmuştur. Çeşitli sivil toplum ve düşünce kuruluşlarının çalışmalarına aktif katkıda bulunmuştur.

3 Şubat 2011 tarihinde Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı’na Müsteşar Yardımcısı olarak atanmıştır. Şubat 2014 itibariyle Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı görevini yaklaşık 2 sene boyunca yürüttü.

Avrupa Türk Gazetesi © ÖZEL HABER

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Avrupa Türk Gazetesi'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın. Ad
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Enter Captcha Here : *

Reload Image

istanbul escort