Reklam
Avrupa Türk Gazetesi

Av. Ejder Köse kimdir?

Başbakanlık Yurtdışı Türkler Danışmanı ve Hollanda Türk Hukukçular Birliği Başkanı, göç ve ’63 Ankara Anlaşması konularında uzman Av. Ejder Köse kimdir?

Av. Ejder Köse kimdir?
Ad

Avukat Ejder Köse, 1972’de Kayseri’de doğmuştur.

Hollanda’da Rotterdam Erasmus Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1999 yılında mezun oldu.

Evli ve 2 çocuk babası olan Köse, 2000 yılında ‘Köse Law’ adıyla kendi hukuk bürosunu kurarak avukatlık yapmaktadır.

Geniş mevzuat bilgisine sahip olan Köse, Uluslararası ve Avrupa hukuku konusunda uzmanlaşmış. Uygulamadaki ihlalleri tespit eden Köse, Brüksel’de Avrupa Komisyonu’nda ve Lüksemburg’ta Avrupa Birliği Adalet Divan’ındaki katkı ve çalışmalarıyla, özellikle göç hukuku ve  ‘Türkiye ile Avrupa Ekonomik Topluluğu-AET arasındaki 1963 tarihli Ankara Anlaşması’ (Associatierecht EEG-Turkije) konularında önemli içtihatların oluşmasına neden olan, Türkler lehine hak kazanımlarının muhafazasını sağlayan önemli hamlelerin sahibi başarılı bir avukattır.

2011’de eyalet seçimlerinde, Liberal-sol parti D66’dan Zuid-Holland eyalet milletvekili adayı olan Köse seçilemedi ve Türkiye yanlısı duruşu nedeniyle Türk düşmanı olarak bilinenlerce siyasette önü kesilmek istendi.

2012’de T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Yurtdışı Vatandaşlar Danışma Kurulu Üyeliğine getirilerek, sorulduğu veya sorulmadığı durumlarda Türkler lehine danışmanlık yaparak Avrupalı Türkleri temsil etmektedir.

Hollanda’da ki Türk toplumunun birlik ve beraberlik içinde hareket etmesine önem veren Köse, Avrupalı Türk hukukçuları temsilen çalışan Hollanda Türk Hukukçular Birliği’nin kurucuları arasında yer almakta olup şu anda başkanlığını yürütmektedir.

Yönetim ve siyasetin içi içe temel dayanağının hukuk olduğunu ifade eden Köse, çalışma ve hedefinin ‘daha etkin, güçlü ve özgüvenli Türk toplumunun oluşması için’ adamıştır. Köse, bürosunun başarılı imajını, yönetici, esprili, inatçı ve yaratıcı kişiliği bağlamaktadır.

Bilgisayar oyunları, siyaset tarihi, siyaset ve seyahat etmeyi hobi edinmiş olan Köse, farklı kültürleri tanımayı sevdiği biliniyor.

Avrupa Türk Gazetesi © ÖZEL ARAŞTIRMA / PORTRE

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Avrupa Türk Gazetesi'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın. Ad
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Enter Captcha Here : *

Reload Image

istanbul escort