Reklam
Avrupa Türk Gazetesi

Diyanet’ten FETÖ’nün ajanlık iddialarına cevap: vatandaşlarımızı hedef gösterip kara propaganda ve nefret kışkırtıcılığı yapan FETÖ’cüleri polise şikayet edin

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 15 Temmuz FETÖ’cü terör saldırısı sonrası cami görevlileri aracılığıyla 38 ülkede Türk vatandaşları hakkında istihbarat topladığını öne süren FETÖ, kirli medyası vasıtasıyla Türkleri yurtdışında hedef yapmaya devam ediyor.

Algı-operasyonunda başı çeken FETÖ medyası kirli propagandasına devam ediyor. FETÖ medyasının, ‘Diyanet imamlarının Almanya, Hollanda ve Belçika’nın da aralarında bulunduğu 38 ayrı ülkede ajanlık faaliyeti yaptığı’na dair, servis edilen haberin düzmece olduğu ortaya çıktı.

FETÖ: “YURTDIŞINDA DİYANET’TE BULUNAN TÜRKLER MİT’Çİ” 
FETÖ medyası, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın TBMM Darbe Komisyonu’na gönderdiği belgelere dayandırarak, 38 farklı ülkede din görevlileri aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sözde ‘hizmet hareketi’ hakkında istihbarat raporları hazırladığını iddia ederek yurtdışında yaşayan Türkleri ve Diyanet camilerinin üyelerini ‘MİT görevlisi’ olmakla suçluyor.

KAYNAKLAR HEP AYNI İSİMLERİ İŞARET EDİYOR
Kaynaklar, gazetecilik görünümlü FETÖ lehinde Türk düşmanı beşinci kol faaliyetlerinin Hollanda’da Zaman Hollanda adıyla Basri Doğan ve Mehmet Cerit adlı FETÖ tetikçileri tarafından yürütüldüğü belirtildi. İsimi geçen FETÖ tetikçilerin sahte isimlerle faaliyet yürüttükleri, Rotterdam’da yaşayan ‘aranan üst düzey FETÖ yöneticisi’ Necdet Said Başaran‘dan emir aldıkları belirtiliyor. Gazetecilikten fazla örgüt için bilgi toplama görevi yürüttükleri belirtiliyor.

DİYANET KONUŞTU
AVRUPA TÜRK GAZETESİ
‘ne konuşan Hollanda Diyanet Vakfı (HDV) kaynakları iddiaları cevapladı. Yaptıkları çalışmaların her dönem sonunda camilerin fizibilite çalışmalarından ibare olduğunu ve bunun bu sefer sanki bir ‘istihbarat çalışmasıymış’ gibi Diyanet’in camilerine sızmış FETÖ’cüler tarafından yansıtılmaya çalışıldığı ifade edildi.

Diyanet camilerinin kendi güvenliğini sağlamak yönünde yaptıkları rutin çalışmanın sanki ‘Türkiye’yle bağlantılı bir çalışma’ymış gibi yansıtılmaya çalışıldığına dikkat çeken Diyanet yetkilileri; FETÖ’cülerin yabancıları Türklere karşı kışkırtmak maksadıyla, kendilerini hedef göstererek yabancı dilde metinler yayınladıklarına dikkat çekti.

DİYANET’TEN ÇAĞRI: FETÖ’CÜLERİ ŞİKAYET EDİN!
Diyanet kaynaklar ayrıca, vatandaşların Diyanet camileri ve camilerin ziyaretçileri aleyhinde yalan dolu ‘kara propaganda ve nefret kışkırtıcılığı’ yapan FETÖ’cüleri mutlaka polise ve adli merceklere şikayet etmelerinin vatandaşlık görevi olduğu vurgulandı.

FETHULLAH GÜLEN’İN ‘AVRUPALI TÜRKLERE SAVAŞ AÇMA’ EMRİ
Açıklamada, terörist-başı Fethullah Gülen‘in İslam’ın öz değerleriyle alakası olmadığı vurgulanırken, Fethullahçıların giderek daha fazla radikalleştikleri ve siyasi-toplumsal manipülasyonlarla Avrupa’da yaşayan Türklerin haklarını kısıtlamaya yoluna girdikleri, bunların da bizzat terörist-başı Gülen’in emirleriyle yapıldığına yer verildi.

Avrupa Türk Gazetesi © ÖZEL HABER

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Avrupa Türk Gazetesi'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın. Ad
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Enter Captcha Here : *

Reload Image

istanbul escort