Reklam
Avrupa Türk Gazetesi

Almanya, G-20 Zirvesi’nin içeriğini değiştirdi

Avrupalı Türklerin sesi AVRUPA TÜRK GAZETESİ yazarı Prof. Faruk Şen gündemi yorumladı.

Almanya, G-20 Zirvesi’ni Hamburg’da gerçekleştirirken, Berlin’de Putin, Suudi Arabistan Krallığı ve Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a karşı yapılan eylem ve bu kişileri diktatör olarak nitelendirerek, G-20’nin gündemini sokağa düşürüyor.

Almanya, G-20 Zirvesi öncesi belirli grupların da eylemlerine yeşil ışık yaktı. Bu yeşil ışık yakılan eylemlerin en fazlası, Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik olanlar oluyor. Almanya’da sol parti başta olmak üzere partilerin yanında PKK ve FETÖ’cü gruplar da bu eylemlerin içinde yer alacak.

G-20’de önemli konular ikinci planda kalıyor

Bir tarafta 20 Lider, G-20 çerçevesinde istihdam, göçmen-mülteci sorunu ve terör gibi önemli konuları ele alıp, ekonomik gelişmeleri tartışırken; liderlerin de sokak eylemlerine kulak verme zorunluluğu ortaya çıkacak. Almanya gibi ciddi bir ülkenin bunu yapmaması lazım. 82 milyonluk Almanya, 80 milyon nüfuslu Türkiye ile köprüleri tam olarak atmış durumda. Bu, yalnız seçimlere yönelik bir eylem de değil. 24 Eylül seçimlerinden sonra da Almanya’nın Türkiye’ye yönelik saldırılarının bu meyveleri devam edecek. Alman Halkı, Türkiye’ye karşı tam olarak şartlandı. En basitinden nitelikli Alman’a kadar herkesin gündeminde olumsuz Türkiye imajı var. Bu niye yapıldı? Neden böyle oldu? Bunun sonuçlarına nasıl katlanılacak? Bu yıl en düşük sayıda Alman turisti göreceğiz.

Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye’ye yönelik alacağı kararlar, Türkiye ile ilişkilere negatif etkileyecek

AP, son yıllarda Türkiye karşıtı kararlar alan bir Meclis durumuna geldi. Türkiye’ye gelen AB Komisyonu Üyesi Hahn, her ne kadar olayların üstünü kapamaya çalışsa da Parlamento’daki tüm gruplar Türkiye karşıtı bir konumda. Bunun yanında Hollanda, Avusturya ve Almanya’daki Türkiye karşıtlığı, uzun vadede halklar arasındaki ilişkileri de zedeliyor.

Almanya, Hollanda ve Avusturya’nın toplam nüfusu 110 milyona yaklaşırken, bu insanlar Türkiye karşıtı bir konumda. Almanya, ivedi bir şekilde Türkiye politikasını değiştirmeli ve Türkiye de buna karşılık vermelidir.

Prof. Faruk Şen – Avrupa Türk Gazetesi yazarı
Avrupa Türk Gazetesi © GAZETEMİZİN YAZARI
Türk-Alman Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) Başkanı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Enter Captcha Here : *

Reload Image

istanbul escort