Reklam
Avrupa Türk Gazetesi

Hollanda Türk iş alemi birbirine girdi

Hollanda Türk İşadamları Derneği HOTİAD’daki istifa depreminin perde arkasında neler olduğunu merak edenler için yazıyorum.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu DEİK’in Avrupa Bölge Komitesi Turgut Torunoğulları ile, Edelstaal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Torunoğulları’nın istifasıyla başlayan ve daha sonra, Atilla Accountancy BV.’nin sahibi İbrahim Atilla ve Alptur Turizm Yat. İşl. San. ve Tic A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Alp’ın istifası ile devam eden HOTİAD’da, son istifa haberi Corendon’dan geldi. Corendon’un ortaklarından Atilay Uslu’nun istifası iş dünyasında bomba etkisi yarattı.

Peki bu istifaların perde arkasında neler vardı?
13 Ekim salı günü DETİK’in Avrupa Girişimci Toplantısı, Dordrecht’teki Van der Valk Oteli’nde yapılmıştı.
Aldığım bilgiye göre, bu toplatıya davetli olan HOTİAD yöneticileri, aldıkları bir karar ile DEİK-DTİK’e bir mektup yazarak, Başkanları Hikmet Gürcüoğlu’nun bu toplantıda bir konuşma yapması istenildi.
HOTİAD tarafından çalışmaları çok övülen DEİK-DTİK’ten bu mektuba gelen cevapta, programın önceden yapılmış olduğu, konuşmacı sırasının değiştirilemeyeceği belirtildikten sonra, bundan sonraki toplantılarda HOTİAD’a da konuşma hakkı verileceği bildirildi.

DEİK-DTİK’ten gelen bu cevaba çok kızdıkları iddia edilen HOTİAD yönetimnin, ikinci bir mektup yazarak ağır eleştirilerde bulunduğu öne sürüldü. HOTİAD yöneticileri bu mektupla yetinmeyip, toplantıya katılmama kararı da aldı.

İşte bunun üzerine, HOTİAD’da daha önce Başkanlık yapmış olan DEİK’in Avrupa Bölge Komitesi Başkanı Turgut Torunoğulları ile kardeşi Ertan Torunoğullari, HOTİAD’daki üyeliklerini sona erdirdiler. Daha sonra da diğer istifalar art arda gelmeye başladı.

T.C. Devleti nezdinde kurulmuş olan DEİK-DTİK’ e yazılan ikinci mektuptaki ağır eleştiriler, Ankara’dakileri olduğu gibi, Lahey’deki temsilcilerimizi de üzmüş görünüyor.
Şimdi bu konuda Ankara ve Lahey Büyükelçiliğimizin alacağı tavır merak konusu oldu.

Bu gelişmelerden sonra istifaların ne boyuta varacağı ve HOTİAD’ın akibeti de merak edilir oldu.

İlhan Karaçay

Avrupa Türk Gazetesi ©

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Avrupa Türk Gazetesi'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın. Ad
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Enter Captcha Here : *

Reload Image

istanbul escort