Reklam
Avrupa Türk Gazetesi

UETD BW buluşmasında Genel Başkan Zafer Sırakaya: ‘Türk-Kürt savaşı var’ diyen Alman siyasetçilere oy vermeyin

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Başkanı Zafer Sırakaya, Baden Württemberg Eyaleti’nde 13 Mart Pazar günü gerçekleşecek Parlamento Seçimleri dolayısıyla UETD Baden Württemberg Teşkilatı ile Hür Demokrat Parti (FDP) Eyalet Teşkilatı’nın ortaklaşa olarak düzenlediği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

Böblingen şehrinde düzenlenen toplantıya Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı, Avrupa Parlamentosu Milletvekili İlhan Küçük, FDP’li AP milletvekili Michael Theurer, UETD Baden Württemberg Teşkilatı Başkanı Cahit Öner bölge teşkilat Başkan’ları ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış konuşmasında Württemberg Teşkilatı Başkanı Cahit Öner programı hazırlayan ve katılımcılara teşekkür etti ve seçmenlerden eyalet seçimlerine katılmalarını istedi.

UETD BW BULUŞMASINDA GENEL BAŞKAN ZAFER SIRAKAYA’DAN SEÇİME KATILIM ÇAĞRISI
Mehmet Güzel ve Dursun Ali Baysal’ın Böblingen’den verdikleri habere göre Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı herzaman Türkiye kökenli insanların yaşadıkları bölgelerde aktif olarak siyaset yapmalarını ve oy kullanma hakkını kullanmalarını desteklediklerini belirtti, Akıntı “Eyalet seçimlerinde oy kullanmalarını önemle tavsiye ediyoruz, Alman siyasetinde önemli gelişmeler yaşanmakta, bunlar önümüzdeki on yıllarda olumsuz olarak yansıyacak gelişmeler, yabancılar, göçmenler konusunda ciddi anlamda mücadele eden liberal demokrat ve merkez partilerin desteklenmesi önemli, çeşitli STK’larından oluşturduğu oy Hakkı’nı kullan kampanyasıyla vatandaşlarımızda bir siyasi bilincin oluşması sağlanmak istenmekte bizde bu kampanyayı destekliyoruz”

SIRAKAYA: TÜRKLER KÜRTLER SAVAŞIYOR DİYEN SİYASİLER TÜRK SEÇMENİNDEN KIRMIZI KARTI YİYECEK
UETD Genel Başkanı Zafer Sıraya Avrupa’daki Türk ve Müslüman toplumun sıkıntılarına siyasal, kültürel, sosyal alanlarda çözüm üreten UETD’nin çalışmalarına vurgu yaparak Türk seçmeni sandık başına gitmeye ve oy hakkını kullanmaya çağırdı, Sırakaya Almanya’daki Türk toplumunun hakkı’nı hukukunu gözeten, bununla birlikte Türkiye ile ilişkilerinde saygılı siyasi partilere Türk seçmenin oy vereceğine inandığını kaydetti. Sırakaya PKK terör örgütü ile mücadele konusunda “Türkiye Kürt halkını bombalanıyor” ve “Türkler Kürtler savaşıyor” söylemleri olan partilere ise Türk seçmenin kırmızı kart göstereceğine inandığını kaydetti.

UETD BW tarafından düzenlenen toplantıya konuşmacı olarak katılan Avrupa Parlamentosu Milletvekili İlhan Küçük ve FDP’li AP milletvekili Michael Theurer de Türk seçmene seslenerek oylarını bilinçli kullanarak ırkçı parti AfD’ye geçit vermemeleri gerektiğini ifade etti.İlhan Küçük “bugün avrupa birliğinde olan Bulgaristan’da seçim çalışmalarında Bulgarcadan başka bir dil kullanmak yasak ben Türkçe olarak saygıdeğer hanımefendiler, beyfendiler dedim diye para cezasına çarptırıldım , bugün Türkiye’de istediğiniz dilde seçim propagandası yapılmakta, tıpkı Almanya’da olduğu gibi, Almanya başbakanı Merkel gelse seçim toplantısına katılsa ve Almanca konuşma yapsa oda yasa gereği ceza alacak, yıllarca sağ ve sol partiler çeşitli söylemlerle bizi aldattılar, biz bunun farkına vardık, ve Liberal Demokratlar safında mücadelemizi sürdürüyoruz, biz Türküz dediğimiz yıllarca baskılara ve şiddete maruz kaldık ama hakkımızı her platformda aradık ve kazandık dilimizi ismimizi değiştirmeye çalıştılar biz siyasi bir güç olarak bu sorunları çözmeye devam ediyoruz”

Toplantıya katılanların ilgiyle izlediği toplantının ikinci bölümünde soru cevap bölümüne geçildi ve toplantıya katılanlar FDP’li AP milletvekili Michael Theurer’yi soru yağmuruna tuttular.
Toplantıya katılanlara UETD BW tarafından çeşitli hediyeler takdiminin ardından Melodi Events’in organizasyon Kervanpalast salonunda yapılan toplantı çeşitli ikramlar eşliğinde yapılan sohbetler eşliğinde devam etti.

Avrupa Türk Gazetesi © ÖZEL HABER

uetd bw top1

uetd bw top2

uetd bw top3

uetd bw top4

uetd bw top5

uetd bw top7

uetd bw top6

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Avrupa Türk Gazetesi'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın. Ad
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Enter Captcha Here : *

Reload Image

istanbul escort