Reklam
Avrupa Türk Gazetesi

Torunoğulları’nın Ankara temasları sürüyor, Ekonomi Bakan Zeybekçi’yle toplantı gerçekleşti

Edelstaal Groep Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Torunoğulları’nın önderliğinde, Türkiye ile iş yapan Hollandalı firmaların iş-konseyi olan Hollanda-Türk İş Derneği’nin (NETUBA) yöneticileri ve DEİK üyeleri, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile bir araya geldi.

Bakan Zeybekçi, NETUBA Başkanı Cor Bekker, Edelstaal Groep Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Torunoğulları, Edelstaal Groep Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Torunoğulları, Organic kimya yetkilisi Emre Kaya, Acıbadem hastaneler grubu Hollanda temsilcisi Koray Yürük ve ADK hukuk danışmanlık bürosu temsilcisi İnan Akdeniz’den oluşan heyetle yakından ilgilendi.

Görüşme sırasında heyet üyeleri Bakan Nihat Zeybekçi’ye ticari alanlardaki faaliyetleri ile ilgili bilgiler aktardılar.

TÜRKİYE’NİN KARŞILAŞTIĞI ZOR DÖNEMİ ATLATMAK İÇİN TORUNOĞULLARI’NDAN YENİ MİLLİ YATIRIMLAR
Edelstaal Groep Yönetim Kurulu Başkanı ve DEİK Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Torunoğulları, “Hollanda’da 36 yıldır faaliyet gösteriyoruz ve EdelStaal Groep olarak her geçen gün daha da büyümekteyiz. İtalya’daki çelik tencere üreten fabrikanın önce ortağı daha sona sahibi olduk. Avrupa’da güvenilir maka haline gelen Simtronic çelik tencere markasını yarattık Simtronic tencere pazarlayan 160 tane temsilcimiz bulunmakta. Avrupa’daki kazançlarımızı Türkiye’de değerlendirmeye karar verdikten sonra İstanbul, Fethiye, Marmaris ve Adapazarı Sakarya’da Orka otelleri, devre mülkler ve villalar yaptık. Avrupa’dan anlaştığımız ortaklarımızla 50 milyon euronun üzerinde turizme yatırım yapmayı planlıyoruz. Tüm bunları Türkiye ekonomisine güvendiğimiz için yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

NETUBA BÜYÜYOR
Edelstaal Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Torunoğulları ise toplantıda NETUBA’nın çalışmalarına ilişkin bilgiler aktardı. Ertan Torunoğulları iki ülke arasındaki ticari hacmin arttırılmasıyla ilgili olarak da görüşlerini dile getirdi.

Ankara’daki temasları takip eden Mustafa Koyuncu gelişmeleri bildiriyor. Yapılan ziyaretten son derece mutlu olduğunu belirten Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, son dönemlerde yaşanan terör olaylarına değinerek, “Bu olaylar karşısında güçlü yönetimine, güçlü iktidara halkımızın sahip çıkmasıyla ekonomide yıkılmayacağımızı ülke olarak gösterdik” diye konuştu.

HOLLANDA İLE TÜRKİYE ARASINDA KÖPRÜ İNŞA EDEN TORUNOĞULLARI’NA BAKAN ZEYBEKÇİDEN TEŞEKKÜR
Türkiye’nin ekonomide çizdiği başarılı grafiği “Türkiye ekonomide yıldızı parlayan ülkeler arasındadır, Ortadoğu’ya acılan kapıdır. Türkiye ekonomide, ticarette köprü vazifesi görmektedir” şeklindeki sözlerle dile getiren Bakan Zeybekçi, daha sonra şunları kaydetti: “Türkiye yatırımlar açısında cazibeli ülkeler arasındadır. Ülkemizin kalkınması için daha fazla Avrupa’daki yatırımcıyı ülkemize çekmeliyiz. Avrupa Birliği ile diyalog içerisinde olmaktan yanayız. Birbirimize tavsiyeler verebiliriz. Direktif vermemeliyiz. Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye, Türkiye’nin de Avrupa’ya ihtiyacı vardır. Avrupa tıkanan ekonomisini ancak Türkiye ile canlandırabilir.

Birlik olup diyalog içerisinde masaya oturmalıyız. İkili ilişkileri geliştirip nerelerde nasıl yatırım yapmalıyız birlikte karar verebiliriz. Avrupa kadar İsrail ve Rusya’yla ticaret yaparak ekonomimizi genişletmek gerekmektedir. Bu bağlamda özellikle sayın Torunoğulları’na teşekkürlerimi bildiriyorum. DEİK, NETUBA gibi kuruluşları destekleyerek yabancı yatırımcıyla her zaman masaya oturmaya neler yapabileceğimizi tartışıp yardımcı olmaya hazırız.”

TORUNOĞULLARI: “ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKMAK GÖREVİMİZ, BİZ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK”
Avrupa Türk Gazetesi’ne konuşan Turgut Torunoğulları temasların verimli geçtiğini dile getirerek, “Ülkemize sahip çıkmamız bizim milli bir görevimizdir. Bu ülkenin insanları olarak yeni yatırımlarımızı ülkemize yapmaya devam edeceğiz. Ancak bu şekilde dışarıdan Türkiye’ye karşı verilmek istenen kötümser havayı yıkabiliriz, elimizi taşında altına koyduk. Çok güzel günler beliriyor, yeterli umutlu olalım. Ülkemiz gelişmeye devam ediyor. Sayın Bakanla yaptığımız temaslarda ve diğer temaslarımızda aldığımız sinyaller gayet pozitiftir ve yatırım yapma eğilimimizi perinçlemektedir. Tüm insanlarımızın, soydaşlarımızın yeni yılını da tebrik ediyorum.” dedi.

Avrupa Türk Gazetesi © ÖZEL HABER

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Avrupa Türk Gazetesi'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Enter Captcha Here : *

Reload Image

istanbul escort