Reklam
Avrupa Türk Gazetesi

Kilit darbecilerin 3 maymun oyunu

Darbe girişiminin 3 kritik ismi Cemil Turhan, Fırat Alakuş ve Ali Yazıcı çatı davasında, 15 Temmuz’daki eylemlerine açıklama getiremeyince “Görmedim”, “Duymadım” ve “Bilmiyorum” demekle yetindi

Kilit darbecilerin 3 maymun oyunu
Ad

FETÖ’cü darbe girişiminin 3 kritik ismi, Cemil Turhan, Fırat Alakuş ve Ali Yazıcı”görmedim”, “duymadım”, “bilmiyorum” savunmasına sığındı. Darbeciler savunmalarında, her olayı detayıyla anlatırken darbe bildirilerinin birliklere gönderilmesi, Org. Hulusi Akar’ın rehin alınması ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a suikast girişimi olaylarına açıklama getiremedi.

GÖRMEDİM

Darbe mesajları ve sözde sıkıyönetim direktifini tüm birliklere geçen Albay Cemil Turhan, mesajları kendisine bir CD içinde, Genelkurmay 2’nci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in emir subayı Mehmet Akkurt’un verdiğini, CD’nin içinde ne olduğunu “görmediğini” söyledi. Turhan, “Daire Başkanım Mehmet Partigöç’ü aradım. Durumu izah ettim. ‘Komutanın emrini yerine getirin’ dedi. Bunu ben aradıktan birkaç dakika sonra dedi… Çekilen mesajlardan birer çıktı alınmasını emrettim. O sırada darbe girişimi olduğunu fark ettim. Mesajların bir kısmında benim ismimin yazılı olduğunu da o esnada gördüm” diye konuştu.

DUYMADIM

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ı rehin alan ve Genelkurmay içindeki birçok ölümden sorumlu tutulan Albay Fırat Alakuş kendisini Genelkurmay’a Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı’nın gönderdiğini ancak Aksakallı’nın bu eylemlerin darbe girişimi olduğu açıklamasını “duymadığını” ileri sürdü. Alakuş şöyle ifade verdi: “Biz Genelkurmay Başkanlığı’na terör saldırısı tehdidi nedeniyle gönderildik. Emri Zekai Aksakallı iletti. Ancak daha sonra televizyonda çıkıp bunun bir darbe girişimi olduğunu söylemiş. Bunun darbe girişimi olduğunu söylediğini ben duymadım.”2’nci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in emir subayı Mehmet Akkurt’un verdiğini, CD’nin içinde ne olduğunu “görmediğini” söyledi. Turhan, “Daire Başkanım Mehmet Partigöç’ü aradım. Durumu izah ettim. ‘Komutanın emrini yerine getirin’ dedi. Bunu ben aradıktan birkaç dakika sonra dedi… Çekilen mesajlardan birer çıktı alınmasını emrettim. O sırada darbe girişimi olduğunu fark ettim. Mesajların bir kısmında benim ismimin yazılı olduğunu da o esnada gördüm” diye konuştu.

BİLMİYORUM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast için Ankara’dan yola çıkan darbeci yaver Ali Yazıcı da arabası ile Ankara’dan İzmir – Çiğli’ye kadar yanında götürdüğü yarbayın kim olduğunu “bilmediği”ni önesürdü: “Ankara’dan yola çıkacağım sırada kendini Emin Yarbay (Emin Güven) olarak tanıtan sivil giyimli kişi geldi. Antalya’ya tatile gidiyorum. Beni de alır mısın’ dedi. Ben bu kişiyi tanımıyordum ama askeri birlik içinde olduğumuz için şüphe duymadım. Garip garip hareketler yapıyordu. Muhafız alayına yeni atanmış biri olarak değerlendirdim.”

Avrupa Türk Gazetesi © ÖZEL HABER

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Avrupa Türk Gazetesi'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın. Ad
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Enter Captcha Here : *

Reload Image

istanbul escort