Reklam
Avrupa Türk Gazetesi

Herşey senin elinde…

Halil Demir

Halil Demir

Yazar, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Merkez Teşkilatlanma Birim Başkan Yardımcısı, Avrupa Türk Gazetesi yazarı | Halil Demir kimdir?

Akıllı iki kız kardeş varmış, bilgiye açlarmış ve okullarındaki, etraflarından aldıkları bilgi yetersiz olmuş. Yörelerindeki en büyük bilgeye gitmeye, ondan da bilgi almaya karar vermişler. Bilge adam kızların sorduğu bütün soruları bilmiş. Kızlar daha fazla bilgi almak için bir süreliğine daha bilgenin yanında kalmışlar. Ama sonra bilgenin her sordukları soruyu bilmelerinden sıkılmışlar. “Bilgenin dahi bilemeyeceği bir soru bulalım” demiş birisi. Kızlardan biri, bilgenin bile bilemeyeceği bir soru buldum diye sevinmiş. Avucumun içine bir kelebek alacağım “Avucumun içinde bir kelebek var. Canlı mı, ölü mü?” diye bilgeye soracağım, ölü derse kelebeği serbest bırakacağım. Canlı derse, avucumu hafifçe bastıracağım.

Kızlardan biri avucunu kapatarak bilgeye uzatmış ve sormuş:

– Avucumun içinde bir kelebek var; bilin bakalım canlı mı, ölü mü?

Bilge, kızın gözlerine uzun uzun bakmış ve şu müthiş cevabı vermiş:

– Senin elinde kızım senin elinde…!!!

Şimdi kısaca ülkemiz ekseninde hikayeden çikarılacak sonuca bir bakalım. Bence bire bir örtüşmekte. Evet aynen öyle..! Herşey bizim elimizde. İçerisinde bulunduğumuz şu günlerde ülkemiz ve etrafında cereyan eden olaylara bir bakın. En yenisi daha bugün gerçekleşti. Avrupa Parlamentosu (AP) oylamasından Türkiye ile müzakerelerin geçici olarak dondurulması kararı çıktı. Bu AP’nin bugüne kadar bir aday ülke ile olan müzakerelerin dondurulması için aldığı ilk karardı. Başta devletimiz olmak üzere, bir kısım hariç ki onlar zaten ilelebet olacak, kimse bu karardan pek etkilenmedi ve kimse bu kararı pek ciddiye almadı. Zaten beklenen bir karardı dolayısıyla hiç süpriz olmadı. Artık herkes biliyor ki eskidendi bize biçtikleri rolleri oynadığımız o günler! Eskidendi istedikleri herşeye kayıtsız şartsız evet dediğimiz o günler. Allah´a şükür geçti ve bitti o eski günler.

Şimdi ise sıra bizde… veee ülke olarak „HERYŞEY BİZİM ELİMİZDE“

Vesselam..

Halil Demir – Avrupa Türk Gazetesi yazarı
Avrupa Türk Gazetesi © GAZETEMİZİN YAZARI
Avrupalı Türk Demokratlar Birliği – UETD Genel Merkez Teşkilatlanma Birim Başkan Yardımcısı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Herşey senin elinde… - 26 Kasım 2016
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Enter Captcha Here : *

Reload Image

istanbul escort