Reklam
Avrupa Türk Gazetesi

Avrupalı Türk gazeteciler Brüksel’de Kati Piri’le görüşecek

Avrupa Türk Gazeteciler Cemiyeti Genel Merkez yöneticileri Brüksel’de AB’nin Hollandalı raportörü Kati Piri’le toplantı yapacak.

Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye ile üyelik müzakerelerinin askıya alınması için girişim başlatılırken, Türkiye raportörü Kati Piri ile ilgili kriz, AP yetkililerinin Ankara’ya yapacağı ziyareti iptal ettirdi.

AB Türkiye raportörü olarak dikkat çeken sosyal-demokrat işçi partili Hollandalı AB Parlamenteri Kati Piri göreve geldiği süreden beri dikkat çeken ve tartışılan bir siyasi.

İşte tam bu gelişmeler üzerine Genel Başkan Oğuzhan Kılıç’ın da aralarında bulunduğu Avrupa Türk Gazeteciler Cemiyeti Genel Merkez yöneticileri, Brüksel’de AB’nin Hollandalı raportörü Kati Piri ve Piri’nin mensubu olduğu Avrupa Parlamentosu’nun ikinci büyük grubu olan Sosyalistler ve Demokratlar Grubu (S&D) yönetici ve delegasyonuyla toplantılar yapacak.

Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Oğuzhan Kılıç, “Bakalım dertleri neymiş” diyerek latifeli bir açıklamada bulundu. Kılıç, ziyaretlerinin Kati Piri’nin yanlı açıklamalarından sonra Türkiye’ye de hükümet tarafından ciddiye alınmayacağının açıklanması üzerine yapılmış olmasını, tesadüf ancak öbür taraftan gazetecilik merakı açısından irdelenmesi bakımından bir fırsat olarak gördükleri değerlendirmesinde bulundu.

“Gazeteciler olarak Kati Piri’ye sorulacak sorularımız var.” diyen gazeteci Oğuzhan Kılıç, “Kati Piri’nin bir sosyal-demokrat olarak PKK ve FETÖ gibi eli-kanlı örgütlere sahip çıkması ve Türk idari sistemini farklı ülkelere benzetmiş olması noktasında, neden bu görüşlere sahip olduğunu yakından göreceğiz ve kendisini ikna etmeye çalışacağız. Yanıt bekleyen sorularımız var.” dedi.

Heyette bulunan Gazeteciler Cemiyeti Disiplin Kurulu Üyesi yazar İmdat Kaymaz ise, “Avrupalı Türkler ve biz Avrupalı Türk gazeteciler olarak Piri’nin tutumu aklımızda soru işaretlerinin olmasına neden oldu. Bunları kendisine soracağız. Gelişmelerin böyle hızlı gelişmiş olması tabi ki kendisine olan ilgimizi arttırdı. Biz de işimizi yağacağız ve sorular yönelteceğiz.” dedi.

Avrupalı Türk gazeteci ve medya çalışanlarının sendikası Avrupa Türk Gazeteciler Cemiyeti üye sayısını giderek arttırırken, lobi gücünden yeniden bahsettirmeye devam ediyor.

Avrupa Türk Gazetesi © ÖZEL HABER

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Avrupa Türk Gazetesi'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Enter Captcha Here : *

Reload Image

istanbul escort